De eerste etappe van de Traagste Tocht van Nederland is een afwisselende wandeling over de Veluwezoom, een aaneenschakeling van landschappelijke hoogtepunten. Een vrijwel volledig onverharde route over smalle steile paadjes, brede zanderige paden, majestueuze bomenlanen en over diep uitgesleten holle wegen. We wandelen vanaf station Dieren over landgoed Hof te Dieren van Twickel via brede bomenlanen naar de Carolinaberg, met z'n veertien beukenlanen een fenomeen. De route daalt af naar de bosrand, waar we uitzicht hebben over de flanken van de My Ladyberg. Na het kruisen van de imposante Middachterallee komen we bij landgoed Middachten in het meer open gebied van de IJsselvallei. We lopen tussen de velden, langs natte broekbossen en de slotgracht naar het fraai gelegen kasteel Middachten. De glooiende bossen lonken ons weer tegemoet, het wordt flink klimmen. Bij de Lappendeken, van oudsher een aaneenschakeling van akkers die bij de bevolking van De Steeg in gebruik waren, is het even genieten van de open ruimte. Door de glooiende loofbossen klimmen we verder omhoog naar de Rouwenberg op 86 meter, waar ooit een jachthuis van de Oranjes lag. En voordat we het in de gaten hebben, staan we aan de rand van de Posbank; eigenlijk heet het sterk glooiende heidegebied Herikhuizerveld. De Posbank is genoemd naar de stenen bank op de top, die hier geplaatst werd in 1918 ter ere van de heer Pos, toen voorzitter van de ANWB. Tevens een mooie plek om bij het Paviljoen te pauzeren. De paadjes over de hei zorgen steeds voor verrassende uitzichten. We komen langs de ruïne Herikhuizen, een oude boerderij, nu observatiepost voor wild en dalen langzaam af naar het eindpunt, station Rheden.
Overnachtingsadressen in Rheden
Sandton Hotel De Roskam
Arnhemsestraatweg 62
6991JG Rheden
Reacties
Geef reactie
Reactie op Mieke
Rob Wolfs, 14-04-2025
Beste Mieke, de Traagste Tocht heeft geen routebeschrijving, is alleen beschikbaar als gpx-track of in Wandelzapp.
geen routebeschrijving
Mieke Grande, 14-04-2025
Als ik de beschikbare etappes van 'de traagste tocht' download dan krijg ik de algemene informatie, informatie over de bezienswaardigheden en de kaart maar geen routebeschrijving van de wandelingen.
Is die soms alleen nog digitaal verkrijgbaar?
Met vriendelijke groet. Mieke grande
Reactie op Marian
Rob Wolfs, 24-03-2025
Bedankt voor je enthousiaste reactie, Marian!
etappe 1
Marian Klunder, 21-03-2025
Vorig weekend hebben we deze etappe gelopen. Van het begin tot het eind hebben we genoten. Prachtige paadjes en mooie uitzichten. Op naar deel 2 volgende week! Mooie voorbereiding op ons avontuur in België eind april.. de Venntrilogie.
Oranjerie
W Schalkwijk, 12-03-2025
De tocht is zelfs in maart prachtig om te lopen en een uitdaging met de klimmertjes. Helaas is de Oranjerie Middachten pas open vanaf 4 juni tot eind september. Voor koffie dus door naar de Posbank.
traagste tocht etappe 1
Alet Van den Bosch, 11-03-2025
werkelijk prachtig overal , op naar de volgende
Reactie op Edith
Rob Wolfs, 24-02-2025
Bedankt voor je reactie, Edith. Fijn om te horen!
23 februari: eerste etappe
Edith Baijens, 23-02-2025
Dankjulliewel voor dit initiatief. De eerste etappe vandaag gelopen en het was genieten! Super gevarieerd, lekker veel klimmen en dalen en al veel bloeiende gaspeldoorn.
Zal deze etappe nog zeker vaker lopen: aanrader!
prachtige wandeling!
niek nube, 17-02-2025
Mooie gevarieerde wandeling! Wij hebben gelopen met heerlijk zonnig wandelweer. Helaas door het mooie weer wat drukker dan verwacht, vooral in de omgeving van de Posbank. Op naar
etappe 2?
traagste tochten 01
Peter de Laat, 17-02-2025
Mooie afwisselende tocht.
Lekker relaxed en genoeg te zien
Reactie op Alet
Rob Wolfs, 15-02-2025
De eerste etappe staat ook in Wandelzapp.
Traagste tocht 1
Alet Van den Bosch, 15-02-2025
Klopt het dat deze wandeling nog niet te vinden is op wandelZapp? Aangezien ik geen routebeschrijving kan vinden moet ik wel de app gebruiken .
Mooie afwisselende route
Marina Wijnands-Gerritsen, 07-02-2025
Wat een bijzonder leuk nieuw initiatief. Vandaag op een grijze dag genoten van deze bijzonder mooie route. Lekker veel klimmen en dalen, mooie vergezichten, statige lanen en een kasteel. Alle ingredi?nten aanwezig om de wandelhonger te stillen.
Een geslaagde etappe
Ingrid Hermans, 01-02-2025
De eerste etappe van de Traagste tocht was vandaag heel bijzonder; mistige taferelen in het bos met rond de Crolinaberg een enorme hoeveelheid ijshaar en weinig medewandelaars op de route. Op de zonnige Veluwezoom was het wat drukker, maar toch nog wat rustige, modderige paden. Kortom, een afwisselende, geslaagde tocht..
Geef reactie